Ana Sayfa   Hastalıklara Göre Şifalı Bitkiler   Türkçe İsim İndeksi   Latince İsim İndeksi   Familya İsim İndeksi   Haber / Yazı  
 
Bitki İsimlerinde:

Hastalıklarda:

Latince İsimlerde:


yulaf

Bitkinin Tüm Resimleri 
Latince İsim : Avena sativa L.
Familya : Poaceae

Diğer İsimleri :

 • yulaf (Türkçe)
  Aynı İsimdeki Bitkiler:

 • kültür yulafi (Türkçe)
 • sifali yulaf (Türkçe)
 • Hafer (Almanca)
 •  

  yulaf hakkında gazetelerde haber çıkarsa TIKLAYIN size bilgi verelim

  Tıbbi Kullanımı ve Faydaları: 
  iktidarsızlık (empotans):
  eger rahatsizlik ruhsal nedenlerden kaynaklaniyorsa, yulaf tentürü(avena sativa) yardimci olabilir. günde 3 kere 20-25 damla, biraz suyla kariştirilarak alinir. yutmadan önce, elden geldigince agizda tutmakla, etkin maddelerin kana karişma süresi kisaltilabilir.

  selülit:
  günde en az 2-3 litre sivi alinmalidir. madensuyu ve meyve suyu karişimi idealdir. elden geldigince kas geliştirmeye çalişilmalidir. kas yapisi gelişmiş kişilerde, besinler daha az oranda yaga çevrilir. vücut geliştirme hareketlerine çalişilmalidir. tuz tüketimini en aza indirmek gerekir. tuz, problemli bölgelere daha çok sivi gönderilmesine yol açar. uygun bir diyet ve beden hareketleri yardimiyla, ayda 1,5-2kg kadar vermeye çalişilmali, ama abartilmamalidir. firça ile masaj yapmak kan dolaşimini uyarir ve böylece zararli maddelerin dişlanabilmesi kolaylaştirilmiş olur. beslenmede, albümin agirlikli, örnegin balik, kümes hayvanlari ve arada bir karaciger gibi besinlere agirlik verilmelidir. albümini degerlendirebilmek için, organizmanin öncelikle c vitamini, çinko ve bakira ihtiyaci vardir. çinko ve bakir, baklagiller, bira mayasi ve yulafli ürünlerde bulunur.

  uyku bozuklukları:
  yulaf çayı, gün boyunca 2-4 bardak içilebilir. ama yalnızca yatmadan önce sıcak içilen 1 bardak çay da rahatlatıcıdır. ayrıca yulaf tentürü de, yatmadan hemen önce, yarım bardak sıcak suya 2-3 çay kaşığı eklenerek içilir. yulaflı içkiler bal ile tatlandırılır.


  Uyarılar & Güvenlik: 

  Kaynaklar: 

     


  << Önceki : yulafı (türk)  |  Sonraki : yulafı (kumluk) >>


  Rastgele Bitki