Ana Sayfa   Hastalıklara Göre Şifalı Bitkiler   Türkçe İsim İndeksi   Latince İsim İndeksi   Familya İsim İndeksi   Haber / Yazı  
 
Bitki İsimlerinde:

Hastalıklarda:

Latince İsimlerde:


Malus domestica

Bitkinin Tüm Resimleri 
Latince İsim : Malus domestica
Familya :

Diğer İsimleri :

 • elma (Türkçe)
 • Äpfel (Almanca)
 •  

  elma hakkında gazetelerde haber çıkarsa TIKLAYIN size bilgi verelim

  Tıbbi Kullanımı ve Faydaları: 
  karaciğer diyeti:
  alınabilecek gıdalar: süt ve süt ürünleri, sirkesiz salatalar, dana eti, tavuk eti, haşlanmış veya ızgarada kızartılmış yağsız balıklar, hafif sebzeler, taze meyve yerine elma kompostosu ve bolca havuç suyu.

  alınamayacak gıdalar: tüm etkili baharatlar ve acılar, salam ve sosis türü et ürünleri, yağlı etler ve çorbalar, tüm konserveler, baklagiller, yağda kızartılanların tümü, sirke, limon, portakal ve greyfurt gibi asitli meyveler ve suları. alkolün hiçbir türü, kahve, çikolata, kakao ve hasta karaciğerin başa çıkamayacağı asitler ürettiği için, arı balı.

  iktidarsızlık (empotans):
  egir kökü tentürü: 40? gr ince kıyılmış eğir kökü, 1,5 litre taze elma suyuna eklenir, şişenin ağzı kapatılır ve üç hafta bekletilir. süre sonunda süzülür ve altı günlük bir süreye yayarak, yudum yudum içilir. ikinci bir küre başlamak için, aradan en az iki hafta geçmesi gerekir.

  uykusuzluk:
  yatmadan 20-30 dakika önce, bir ya da iki çorba kaşığı balı ağzınızda eriterek yiyebilirsiniz. ya da bir çorba kaşığı balı, üç çorba kaşığı elma sirkesiyle tüketebilirsiniz.


  Uyarılar & Güvenlik: 

  Kaynaklar: 

     


  << Önceki : malloağacı  |  Sonraki : Malva alcea >>


  Rastgele Bitki