Popüler Yazilar

 1. Ginseng ve Faydaları
 2. Hibiskus Çayının Faydaları
 3. Akciğerleri Temizleyen Bitk...
 4. Göz İltihabı için Şifalı Bi...
 5. Gribe Karşı Doğal Yöntemler
 6. Ceviz ağacının altında nede...
 7. Hatmi Çiçeğinin Faydaları
 8. Kırlangıç Otunun Faydaları
 9. Papatya Çayının Faydaları
 10. Limonlu Suyun Faydaları

yulaf


Diger Isimleri :

kültür yulafi [Türkçe]
sifali yulaf [Türkçe]
yulaf [Türkçe]
Hafer [Almanca]

Latince Adi : Avena sativa L.

Familya : Poaceae


Genel Bilgiler


Tibbi Kullanimi

iktidarsızlık (empotans):
eger rahatsizlik ruhsal nedenlerden kaynaklaniyorsa, yulaf tentürü(avena sativa) yardimci olabilir. günde 3 kere 20-25 damla, biraz suyla kariştirilarak alinir. yutmadan önce, elden geldigince agizda tutmakla, etkin maddelerin kana karişma süresi kisaltilabilir.


selülit:
günde en az 2-3 litre sivi alinmalidir. madensuyu ve meyve suyu karişimi idealdir. elden geldigince kas geliştirmeye çalişilmalidir. kas yapisi gelişmiş kişilerde, besinler daha az oranda yaga çevrilir. vücut geliştirme hareketlerine çalişilmalidir. tuz tüketimini en aza indirmek gerekir. tuz, problemli bölgelere daha çok sivi gönderilmesine yol açar. uygun bir diyet ve beden hareketleri yardimiyla, ayda 1,5-2kg kadar vermeye çalişilmali, ama abartilmamalidir. firça ile masaj yapmak kan dolaşimini uyarir ve böylece zararli maddelerin dişlanabilmesi kolaylaştirilmiş olur. beslenmede, albümin agirlikli, örnegin balik, kümes hayvanlari ve arada bir karaciger gibi besinlere agirlik verilmelidir. albümini degerlendirebilmek için, organizmanin öncelikle c vitamini, çinko ve bakira ihtiyaci vardir. çinko ve bakir, baklagiller, bira mayasi ve yulafli ürünlerde bulunur.


uyku bozuklukları:
yulaf çayı, gün boyunca 2-4 bardak içilebilir. ama yalnızca yatmadan önce sıcak içilen 1 bardak çay da rahatlatıcıdır. ayrıca yulaf tentürü de, yatmadan hemen önce, yarım bardak sıcak suya 2-3 çay kaşığı eklenerek içilir. yulaflı içkiler bal ile tatlandırılır.Ilgili Makaleler / Haberler


Içerdigi Kimyasal Maddeler

Avena sativa L.

Avena sativa L. Hakkindaki Bilimsel Çalismalar

Avena sativa L.
Bu bitki toplam 6.356 defa görüntülendi

Popüler Bitkiler

 1. devedikeni
 2. isveç iksiri
 3. propolis
 4. karahalile
 5. sarısabır
 6. Ekinezya
 7. Zwiebel
 8. kudretnarı
 9. Kangal dikeni
 10. Knoblauch


Positive SSL